Účetní mentoring představuje zcela nový typ služby kombinující zpracování účetnictví, vzdělávání a poradenství. Význam slova účetní asi netřeba vysvětlovat, co je to ale vlastně ten mentoring?

Proces nebo činnost, při které zkušenější osoba předává své znalosti a zkušenosti svému svěřenci. Poskytuje mu odborné vedení a poradenství, často i formou výuky, avšak provedení činností nechává na něm samotném. Právě to je mentoring.

Co je účetní mentoring?

Účetní mentoring je služba, která v sobě skloubí vzdělávání, poradenství a získávání praxe pod odborným vedením, při zpracování vlastního účetnictví respektive daňové evidence. Cílem služby je nabídnout zájemcům novou alternativu získání odborných znalostí, a to v rámci praxe na svém vlastním podnikání. Žádná obecná teorie, zaměříme se pouze na to, co potřebujete znát pro Vaše konkrétní podnikání. Zkrátka praxí ke znalostem.

Pro koho to je?

Jste začínající podnikatel, živnostník nebo provozujete menší firmu? Nechcete být závislí na externím zpracování účetnictví? Rádi byste se dostali této problematice Vašeho podnikání pod kůži? Zpracováváte si již tyto podklady samostatně a cítíte, že by to chtělo odbornou radu, zefektivnění, zkrátka něco navíc? Právě pro Vás je Účetní mentoring. Pro každého kdo si chce své účetní a daňové podklady zpracovávat samostatně nebo se v nich orientovat.

Kdo další může službu využít:

Firma, která vytvořila novou pozici účetní/ho a ráda by svého nového zaměstnance zapracovala pod dohledem odborníka, který mu bude vždy nápomocen. Přijali jste například absolventa? Nechte ho získat praxi v účtování Vaší firmy pod vedením účetního mentora.

Jste rodinný podnik a chcete svou ratolest po absolvování školy nebo rodinného příslušníka pověřit vedením účetnictví respektive daňové evidence? Pokud mu chybí zkušenosti nebo důvěra ve vlastní schopnosti, může je získat praxí při účtování Vaší firmy díky Účetnímu mentoringu.

Jak to funguje?

Služba „Účetní mentoring“ je poskytována v místě naší pobočky/účetní kanceláře na adrese, Kamýcká 1281, 165 21 Praha 6 – Suchdol, I. patro koleje F ČZU (POINT ONE). Připraveno je tu pro Vás kompletně vybavené zázemí, kde si můžete dle svých časových preferencí a obsazenosti rezervovat pracovní místo.

Zde je Vám po celou dobu k dispozici hlavní účetní v pozici mentora, který s Vámi po vzájemné konzultaci nejprve nastaví strukturu a způsob vedení účetnictví nebo daňové evidence. Cílem je pomoci nastavit účtování Vašeho podnikání, ideálně před zahájením činnosti tak, aby pro Vás bylo co nejefektivnější s ohledem na daňovou zátěž a vyhovovalo potřebám a zaměření podnikání.

Následně je klient seznámen se základními pojmy, pravidly účtování a obsluhou účetního softwaru POHODA. Každý měsíc pak mentor vede klienta správným zpracováním účetnictví, zodpovídá dotazy, dává praktické rady a kontroluje správnost provedení. Tento model umožňuje klientovi získat odborné znalosti, naučit se účtovat svou konkrétní firmu a to se zárukou správnosti finálních výstupů (přiznání, výkazy apod.). Služba tak kombinuje vzdělání s praxí a nahrazuje externí zpracování účetnictví.

Důraz je kladen na individuální přístup ke každému z klientů a problematice jeho podnikání. Mentor má na starosti vždy maximálně dva klienty. To umožňuje přizpůsobit službu úrovni znalostí každého z klientů. Překážkou tedy není, ani pokud jste nováčkem v oboru účetnictví. Docházka je pravidelná dle časových preferencí klienta a probíhá na základě měsíčního paušálu nebo hodinové sazby. V ideálním případě využívá klient službu po dobu jednoho účetního období, které je zpravidla 1 rok.

K čemu mi to bude?

Jaký je vlastně přínos Účetního mentoringu jsme se pokusili shrnut do několika bodů:

  • Znalost legální daňová optimalizace.
  • Zkrotíte daňovou zátěž svého podnikání.
  • Povědomí o problematice účetnictví a daní.
  • Nezávislost na externím zpracovateli účetnictví.
  • Úspora za zpracování účetních a daňových podkladů.
  • Získáte praxi a zkušenosti v účtování vlastního podnikání.
  • Pod vedením mentora vzroste Vaše sebedůvěra ve schopnosti účtovat.
  • Mentor Vám předá své zkušenosti, které budou přínosem pro Vaše podnikání.
  • Zázemí a veškeré pomůcky pro práci, včetně odborného vedení, vzdělávání a poradenství.

Něco navíc

Svých klientů a to i těch bývalých si vážíme. Proto pokud u nás využijete službu Účetní mentorig a budete mít zájem, zařadíme Vás do databáze, kterou pravidelně seznamujeme s novinkami, změnami zákonů a tipy v oblasti účetnictví a daní. Budete tak stále v obraze a informováni.

Domluvte si nezávaznou konzultaci zdarma!

Objednat konzultaci zdarma